۞ شهید ابراهیم هادی:
مشکل کارهای ما این‌است که برای رضای همه کار می‌کنیم جز خدا...

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » شهید ابراهیم هادی
تصویر شهید هادی بر سر در مغازه تعویض روغنی/ جوانی که با «سلام بر ابراهیم» متحول شد

تصویر شهید هادی بر سر در مغازه تعویض روغنی/ جوانی که با «سلام بر ابراهیم» متحول شد

کتاب سلام بر ابراهیم توانست تعمیر کار بندرعباسی را متحول کند تا جایی که این جوان عکس شهید ابراهیم هادی را بر در مغازه تعویض روغنی خود نصب کرده است.

در زمانه ای که یاد شهداکمتر به چشم می خورد یک جوان بندرعباسی برای نشان دادن ارادت خود به شهدا، تصویر یکی از شهیدان مفقود الاثر را بر در مغازه خود نصب کرده است قطعا دیدن عکس یک شهید بردر مغازه تعویض روغنی علامت سوال های زیادی را در ذهن مخاطب می آورد.

تاریخ ثابت کرده جوانان هنوز هم شهدا را باور دارند اما دغدغه های روزانه و سرگرمی به ابزارهای دنیوی گاهی ما را از باورهایمان دور می کند.

یادآوری این باورها نیازمند تلنگرهایی از جنس کلام، کتاب ، قلم  و عکس است زیرا می تواند ما را به انسان هایی که از سیم خاردارهای نفس خود عبور کردند، وصل کند.


انصاری،تعمیر کار خودرو که با نصب عکس شهید ابراهیم هادی با هدف آتش به اختیار به معرفی این شهید مفقود الاثر پرداخته است، با اشاره به اقدام خود از این کارفرهنگی اظهارکرد: یک سال قبل با اجاره مغازه تعویض روغنی ایده نصب عکس و نام شهید ابراهیم هادی به ذهنم رسید.


این تعمیرکار خودرو افزود: چهار سال قبل به واسطه یکی از دوستانم کتاب «سلام بر ابراهیم» را مطالعه کردم و با شخصیت این شهید عزیز آشنا شدم.


انصاری تصریح کرد: شیوه نگارش کتاب و پرداختن به قسمت های مختلف زندگی شهید مرا ترغیب کرد تا با وجود اینکه به مطالعه علاقه نداشتم با وجود خستگی، همان شب نیمی از کتاب را مطالعه کنم.


وی با اشاره به اینکه شهید هادی را به عنوان الگوی اخلاقی انتخاب کردم، بیان کرد: با مطالعه بخشی از خاطرات کودکی شهید هادی و نحوه برخوردش با اطرافیان می توان از او به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید اخلاق یاد کرد.


این شهروند بندرعباسی گفت: الگو برداری از زندگی شهید باعث شد تا من نیز مثل شهید هادی به ورزش روی آورم و اکنون با گذشت چهار سال مربی فوتسال نیز هستم.


انصاری ادامه داد: یکی از اهداف من از روی آوردن به ورزش شناساندن ویژگی های رفتاری و پهلوانی شهید ابراهیم در خلال مسابقات وتمرین به بازیکنان بود.


وی با اشاره به دوستی خود با شهید هادی، تصریح کرد: رفاقت با شهیدان زمانی برای من ارزشمند است که زندگی ام ، کارم ، رفتارم و حتی جمع هایی که درآن حضور پیدا می کنم رنگ و بوی شهدایی داشته باشند و تا زمانی که نتوانم زندگی ام را شهدایی کنم به شهادت فکر نمی کنم.


تعمیرکارخودرو افزود: دوستی با شهدا یعنی اینکه زندگی وکارت و اعمالت حتی جمع هایی که در آن حضور پیدا می کنیم رنگ و بوی شهدایی بگیرد وتا زندگی شهدایی نداشته باشیم قطعا به شهادت نمی رسیم.


انصاری بیان کرد: انجام کارهای فرهنگی برای من بسیار اهمیت دارد بنابراین فقط به نشان دادن تصویر شهید هادی بسنده نکرده و در حال تهیه و چاپ تمام صفحات« کتاب سلام بر ابراهیم» را به شکل پوستر هستم تا در مغازه نصب کنم.


وی ادامه داد: به واسطه شهید هادی تغییرات درونی بسیاری در من شکل گرفت و باعث شد با دیگر شهدا ازجمله شهید حججی که یکی از اسطوره های شجاعت محسوب می شود آشنا شوم.

این شهروند افزود: متاسفانه اکثر برنامه های مذهبی برای عده ای خاص در فضاهایی که عموم مردم به آن دسترسی ندارند برگزار می شود اما اگرمسئولین برگزاری این مراسمات واقعا دغدغه اشاعه فرهنگ شهادت را داشته باشند باید این مراسمات را در مکان هایی که جوانان غیر مذهبی نیز به آن دسترسی دارند برگزارکنند.


انصاری با اشاره به اینکه فرهنگ مهدویت و انتظار باید در جامعه  بیشتر نشر پیدا کند، خاطر نشان کرد: مردم  نیازمند تلنگر هایی هستند تا از غفلت هایی دنیایی خود خارج شوند در همین راستا همراه با تعدادی از دوستانم روزهای جمعه ایستگاه جمعه های مهدوی در مقابل در مغازه راه اندازی کرذیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*