۞ شهید ابراهیم هادی:
مشکل کارهای ما این‌است که برای رضای همه کار می‌کنیم جز خدا...

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » امام خمینی
سخنرانی زنده رهبر انقلاب با مردم/ مراسم ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل برگزار نمی‌شود

سخنرانی زنده رهبر انقلاب با مردم/ مراسم ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل برگزار نمی‌شود

انصاری گفت: بنا به توصیه‌های پزشکی و به تبعیت از سیره امام که بسیار مقید به دستورات پزشکی بودند مراسم ۱۴ خرداد را در حرم مطهر ملغی کردیم.

محمّدعلی انصاری، دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره)، پیش از ظهر امروز (شنبه ۱۰ خرداد) در نشست خبری اعلام برنامه‌های سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب، گفت: قدرت‌های بزرگ و جهانخواران چه بخواهند و چه نخواهند، اندیشه سیاسی و مکتب سیاسی امام و قدرت تربیتی مکتب امام، واقعیتی انکارناپذیر در جامعه بشری است.

وی با بیان اینکه اگر بگوییم گفتمان غالب دنیا گفتمان امام است، سخنی به گزاف نگفته‌ایم، تصریح کرد: در دهه‌های اخیر که بشر با پدیده‌های مهم روبروست و نگاه بشر به مدیریت ناکارآمد رهبران جهانی و تضادهای ناشی از فواصل طبقاتی، جنگ‌ها، ناامنی‌ها، ناتوانی دولت‌ها در مهار پدیده‌های شومی چون داعش و ساده تر از آن ضعف دولت‌های مدعی در مهار یک ویروس و آغاز رقابت‌های اقتصادی، تسلیحاتی و فرهنگی ابرقدرت‌ها باعث می‌شود که ما میزان اثرگذاری مکتب و شخصیت امام را رصد کنیم.

انصاری با یادآوری اینکه در سه سال گذشته سالروز ارتحال امام با ماه مبارک رمضان مقارن بود، افزود: قرار بود سی و یکمین سالگرد بزرگداشت امام با حضور بسیار گسترده ‌خیل عظیم زائران از سراسر کشور و دنیا برگزار شود، به همین دلیل، قبل از سال ۹۹ جلسات ستادی برگزار شد و دغدغه این را داشتیم که چگونه به این تقاضای فزاینده حضور مردم پاسخ دهیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: بنا به توصیه‌های پزشکی و به تبعیت از سیره امام که بسیار مقید به دستورات پزشکی بودند مراسم ۱۴ خرداد را در حرم مطهر ملغی کردیم و متأسفیم که هزاران نفر بلکه صدها هزارنفر از شیفتگان امام در ۱۴ خرداد از زیارت مرقد امام و استماع سخنان رهبر فرزانه انقلاب محروم شدند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) درباره برنامه‌های بزرگداشت ارتحال امام راحل گفت: این بشارت را به مردم عزیز ایران می‌دهم که رهبر معظم انقلاب روز ۱۴ خرداد به صورت زنده از طریق صداوسیما، فضای مجازی و بلندگوی مساجد و هیئات با مردم سخن می‌گویند.

وی ادامه داد: در مناطق سفید سراسر کشور که اجتماع مجاز است با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستادهای استانی، برنامه‌های ویژه‌ای برگزار خواهد شد. همچنین در برخی کشورهای اسلامی مثل لبنان و عراق برنامه‌های ویژه‌ای برگزار خواهد شد.

انصاری با بیان اینکه از روز ۱۳ خرداد، برنامه‌هایی در راستای محرومیت‌زدایی کلید خواهد خورد، افزود: ستاد اجرایی فرمان امام، مرحله دوم حماسه مواسات را از حرم امام آغاز و ۴ میلیون بسته مواد پروتئینی را در سراسر کشور توزیع خواهد کرد.

وی افزود: قرارداد ایجاد ۱۸۰ هزار شغل برای آسیب‌دیدگان کرونا از طرف ستاد فرمان امام و هفت بانک در روز ۱۳ خرداد امضاء می‌شود. همچنین برای سه هزار و پانصد خانواده محروم دارای دو معلول، مسکن ساخته خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*